7 Ekim 2023 tarihinde israil terör örgütünün başlattığı soykırım karşısında İslam dünyasında yaşanan DERİN sessizliğin BÜYÜK sonuçları, çok ACI olacak!

 İslam dünyası tarih boyunca, düşmanından çok birbiriyle savaşmış, mücadele etmiş, zarar vermiştir. Bunun sonucunda da devamlı bölünmüş; onlarca, yüzlerce fırkaya ayrılmıştır. Kendi içlerindeki düşmanlıklar, asıl düşmanlarını çoğu kere dost edinmeye memur etmiştir. Ve garip bir şekilde iyilikte, güzellikte, rahmette, ahirette hatta tevhidde hiç tam olarak bir araya gelememiş, bir olamamışlardır.

Gazze’ye başlatılan soykırım sonrasında, mahalle yanarken saçlarını tarayan deli misali, 7 Ekim ‘den tam 36 gün sonra 11 Kasım ‘da biraraya gelme lütfunda bulunan İslam dünyası liderleri, adeta basın açıklamasını Netenyahu’ya bırakmışlardır. Netenyahu, bütün İslam dünyası liderlerini tehdit ederek: “Çıkarlarınızı, iktidarınızı korumak istiyorsanız tek bir şey yapmalısınız Sessiz kalın!” dedi. Yani saçlarınızı taramaya devam edin dedi.

Nehir büyüklüğündeki Moğolların okyanus büyüklüğündeki İslam dünyasını yerle bir ettiği gibi tükürüğünde boğacakları küçücük bir siyonist israil terör örgütü karşısında nüfuslarının büyüklüğü oranında küçülmüşlerdir.

Daha bir de insan içine çıkamayacak durumlarından habersiz bütün dünyaya aile fotoğrafı pozu vermişlerdir.

Oysa, insanlık düşmanı cani İsrail terör örgütünün suyu, gıdası, yakıtı vs… yaşam kaynağı olan her şeyin tamamını o resim karesindeki liderler vermektedir. Ticaret ve dostluklarından en ufak bir azalış söz konusu değildir.

Sözüm ona savunma iddiasıyla bir araya geldikleri bir avuç Gazzeli mazlum ise uğradığı hunhar soykırım ile birlikte susuzluktan, gıdasızlıktan ve yakıtsızlıktan tükenmek üzereler.

Yardım etmemek ayrı bir zillet.

Sessiz kalmak ayrı bir zillet.

Zalime verilenle ona güç vermek ayrı bir zillet.

Zalime verdiklerini Mazluma vermeyerek onların yok edilişine sebep olmak apayrı bir zillet.

Utanmazlık, aymazlık öyle bir hal aldı ki o resim karesindeki liderlerin ülkelerinde her akşam televizyon kanallarında kaç bebeğin, çocuğun, kadının masum halkın öldürüldüğü sayısı güncellenmektedir. O koca İslam dünyasına verilen vazife maç skoru gibi tabela değiştirmek. Yani terörist israilin skor üstünlüğünü ilan etmek. O kutsal canları rakamlara indirmek…

Tarihe işte bu zillet haliyle geçtiniz. Tarih sizi affetmeyecek. Ve bu yüz kızartıcı tarihle yargılanacaksınız.

Bu DERİN sessizliğin BÜYÜK sonuçları olacak ve bu son çok ACI olacak.

İslam dünyası hemen her konuda ihtilaf içerisinde birbiriyle çatışırken, israilin bu soykırımında sessizlikle ittifak etmeniz belki bu gün size, dünyalık geçimlerinize ve iktidarlarınıza bir menfaat sağlayabilir ama gelecekte bu şuursuzluğunuzun, duyarsızlığınızın, İslamsızlığınızın bedelini çok acı ödeyeceksiniz.

Kendi siyasi çıkarlarınıza meze yaptığınız İslam’ı, dünya siyaset sahnesinden de tamamen kaldırdınız.

Artık korkmanıza gerek yok siz bu haldeyken müslüman olduğunuz için kimse size saldırmaz. Kendinizden değil İslamsızlığınızdan emin olun. Siz bu durumdatken ne Haçlı ittifakı, ne de başka bir ittifak din ekseninde size musallat olmaz.

Olmayan bir şeyin kavgasını kimse sizinle yapmaz. Dünya İçin belki değil ama ahiret için sonunuz çok acı olacak. Tabii, varsa ahiret inancınız.

Bu yazının muhatabı, İslam işbirliği teşkilatı üyesi devletler ve onların liderleridir. Çünkü Gazze’ye soykırım yapan, israil terör devletidir ve hemen hepsi bir şekilde bu terör devletiyle kendi aralarında olduğundan daha fazla işbirliği içerisindedir.

İslam ülkeleri halkları ise devletleri ile imanları arasında sıkışıp kalmış bir vaziyettedirler. Onlara da acizane tavsiyem, gayrimüslim halkların, hatta 

siyonizmden beri Yahudi halkının vicdani ve insani tepkiselliğini kendilerine örnek almaları, en azından büyük komutan Ebu Ubeyde’nin sözlerine kulak vermeleridir: “Dua edin, boykot edin, israilin mezalimini, soykırımını bütün dünyaya duyurun.”

Unutmayın! Toplumlar layık oldukları şekilde, kendi halleri üzere idare edilir.

Allah’ın rahmeti ve bereketi Ebu Ubeyde’nin, silah arkaşlarının ve onun safında olan müminlerin üzerine olsun.

DERİN bir imana sahip olanlar…

BÜYÜK bir mücadele gösterenler…

ACI bir sonla karşılaşmayacak olanlardır.

Referans Gazetesi / 20.11.2023